flag cz  flag pl

Noni - co to vlastně je?

 

IMG 4887Co je to?

          Spousta z nás o Noni nikdy ani neslyšela. Těm, kterým slovo "Noni" nic neříká, je třeba říct, že se pod tímto pojmem skrývá zvláštní tropické ovoce.
          Ovoce "Noni" (Morinda citrifolia) roste na ekologické plantáži NONIQUE v karibském Changui-nola v provincii Bocas del Torro v Panamě, poblíž hranice s Kostarikou. Díky průzračné vodě, mořskému vánku a nádhernému karibskému podnebí jsou zde ideální podmínky k celoročnímu pěstování tohoto druhu ovoce. Na ekologické plantáži NONIQUE roste celkem 1500 stromů Noni.

 

Noni baumJak vypadají a jak rostou?

          Ovoce roste na keřích nebo neustále zelených stromech. Tyto stromky mohou dorůstat     do 5-ti metrové výšky. Noni mají velké, tmavě zelené, lesklé, žilkované, oválné listy s krátkým stonkem. Noni nasazuje nejprve plody, a teprve pak květy s pěti nebo šesti listy. Plody Noni můžou vážit až 1 kg a dorůstají velikosti ananasu nebo kokosu.
          Dokud jsou Noni na slunci a nejsou vystavené silnému větru jsou prakticky nezničitelné a téměř nikdy nejsou napadené škůdci nebo chorobami. Pravděpodobně díky svému silnému zdraví jsou schopné růst mnoho let.
          Noni plodí celý rok. Zralé a nezralé plody se liší barvou. Zralé ovoce jsou obvykle světlejší a mnohem měkčí, a dá se také lehce  zmáčknout. 

 

Noni-in-der-SonneNoni a jeho účinky

          Přírodní péče o pleť vyžaduje hlavně přírodní složky. Naše kosmetická řada NONIQUE byla vyvinutá tak, aby byly plně využity všechny aktivní složky Noni. V průběhu výroby jsme kladli důraz na čistotu a biologický účinek.
          Plody Noni jsou zázračné a bylo zjištěno, že obsahují více než 150 životně důležitých látek. Jejich výjimečně vysoký obsah proxeroninu, vitamínů, enzymů a stopových prvků je posunuje na první příčky, co se přírodních produktů týče. U Noni bylo např. zjištěno, že obsahuje 800 krát více vitaminů a enzymů než u ananasu, což pozitivně ovlivňuje zdravý a mladistvý vzhled pleti.
          Nedostatek xeroninu je příčinou mnoha kožních problémů a zhoršuje metabolismus buňky. Naše Noni obsahuje mimořádně velké množství proxeroninu, předstupně xeroninu, a velmi malé množství čistého xeroninu. Lidské tělo si proxeronin samo přetvoří na alkaloid xeronin.